Zamów dostęp za 93 zł do końca roku szkolnego!

Wiosenne zabawy ruchowe w bibliotece

Wiosenne zabawy ruchowe w bibliotece
Zdjęcie: Freepik

Początek wiosny to doskonały czas, aby rozpocząć realizację zajęć bibliotecznych na świeżym powietrzu. W kwietniu i maju warunki atmosferyczne są na tyle znośne, że po długich zimowych dniach można wreszcie wyjść na zewnątrz. W ramach zajęć bibliotecznych na świeżym powietrzu warto zaproponować uczestnikom nie tylko możliwość poznawania literatury, ale także odrobinę ruchu, który zawsze urozmaica zajęcia.

Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które mają niespożyte pokłady energii. Wiedzą to doskonale wszyscy rodzice. Energię tę warto wykorzystać podczas zajęć bibliotecznych. Tym bardziej, że biblioteka nie zawsze kojarzy się z ruchem, a raczej ze statycznymi działaniami.

Aktywności czytelnicze, artystyczne, plastyczne stanowią bazę dla wielu zajęć bibliotecznych. Bibliotekarze bez problemu łączą motywy literackie z malowaniem czy przedstawieniami teatralnymi. Jeśli dołączymy do tego aktywności umysłowe: krzyżówki, rebusy, zagadki, otrzymamy gotowy plan na lekcję...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do serwisu.

Od 93 zł za I półrocze. Prenumerata
Baza 800 artykułów dla bibliotekarzy
Drukowane numery pocztą
Szkolenia i porady prawne
Archiwum wszystkich numerów

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

03/2024

...lub zamów numer Biblioteka Publiczna 03/2024

W cenie 26,00 zł

Zamów numer