Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Libra NET – efektywne zarządzanie biblioteką

jak przenieść Twoją bibliotekę w zupełnie nowy wymiar

Rozszerzyliśmy dostęp do portalu dla prenumerat kolporterów

W związku z koniecznością pracy zdalnej rozszerzyliśmy dostęp do portalu Biblioteka.pl. Szczegóły znajdują się poniżej.

Od września zeszłego roku informowaliśmy, że dostęp do portalu będzie dołączony jedynie do rocznej prenumeraty „Biblioteki w Szkole" zamówionej bezpośrednio w Wydawnictwie Sukurs. Jakiś czas temu rozszerzyliśmy dostęp także dla prenumerat półrocznych oraz umożliwiliśmy otrzymanie dostępu dla prenumeraty kwartalnej i abonamentu (szczegóły tutaj).

Kolporterzy

Chcemy jednak zapewnić wsparcie w czasie pracy zdalnej wszystkim naszym czytelnikom. 

Umożliwiliśmy więc dostęp czytelnikom prenumerującym za pośrednictwem kolporterów. Wystarczy kliknąć tutaj i przesłać zdjęcie lub skan faktury albo podać jej dane. Dostęp będzie działał do końca maja lub do końca pracy zdalnej.

Dlaczego?

Dlaczego standardowo nie dołączamy kodu dostępu do prenumerat zamówionych u kolporterów? Jest kilka przyczyn:

 1. Technicznie niemożliwe jest rozesłanie kodów dostępu w bezpieczny sposób. Nie mamy informacji o tym, która szkoła prenumeruje u kolporterów, nie mamy też adresów mailowych. Kod dostępu generuje się wraz z wystawieniem faktury, którą w tym przypadku wystawia kolporter.
 2. Nie możemy pozwolić sobie na wysyłanie kodów dostępu bez żadnej kontroli. Na portalu znajduje się cały dorobek wydawnictwa, a w przypadku przesłania kodu w niepowołane ręce ktoś mógłby udostępnić całe nasze archiwum na zewnątrz. Jeżeli udostępniamy kod czytelnikom prenumerującym bezpośrednio u nas, posiadamy dane osoby lub instytucji, a kod jest z nimi powiązany.
 3. Nie ukrywamy także, że od lat zachęcamy do rezygnacji z usług kolporterów i zamawiania prenumeraty bezpośrednio w wydawnictwie. Kolporterzy pobierają bardzo wysokie prowizje, a niektórzy z nich miesiącami zalegają z płatnością. Państwu oferują prenumeratę drożej niż my, w dodatku pozbawioną dostępu oraz torby. I dla nas, i dla Państwa ta współpraca jest mało opłacalna.
 4. Budowa portalu była dla nas dużym wyzwaniem. Prace merytoryczne i techniczne trwały kilka lat. Być może tego nie widać, ale zakres prac był ogromny, łącznie z ręcznym przepisywaniem tysięcy stron artykułów. Większość branżowych tytułów udostępnia o wiele skromniejsze i gorzej przygotowane bazy wyłącznie ze sporą opłatą (lub dokupieniem wyższej wersji prenumeraty). My i tak dołączamy ją do prenumeraty za darmo.
 5. O tym, że dostęp do portalu będzie dołączany wyłącznie do prenumeraty zamówionej bezpośrednio w wydawnictwie, informowaliśmy od września zeszłego roku. Duże informacje znajdowały się na 2 stronach numerów, rozsyłaliśmy mailingi, publikowaliśmy newsy i posty na facebooku.

Dlaczego lepiej zamawiać u wydawcy?

 1. Jest taniej - prenumerata roczna dla instytucji o 36 zł, a prywatnie o 72 zł. 
 2. Otrzymuje się dostęp do portalu i bawełnianą torbę gratis.
 3. Koszty wysyłki są w cenie.
 4. Zamówienie trwa jakieś 3 minuty (można je złożyć też telefonicznie), a jeżeli jest to przedłużenie prenumeraty, wystarczy jedno kliknięcie.
 5. Wystawiamy faktury z dowolnym terminem płatności. Szkoły mogą wręcz wybrać, kiedy chcą zapłacić (nawet np. we wrześniu).
 6. Koszty przesyłki są w cenie. Numery wysyłamy bezpośrednio z drukarni pocztą, listonosz przynosi je pod wskazany adres.
 7. Wspiera się w ten sposób miesięcznik.
Informacje
Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.