Zamów dostęp za 93 zł do końca roku szkolnego!

12 najciekawszych rozwiązań w fińskich bibliotekach

Zdjęcia: z archiwum MBP w Piasecznie

Fińskie biblioteki imponują zarówno wnętrzem, jak i fasadą budynków

Jak Finowie popularyzują czytelnictwo? Job shadowing w helsińskich bibliotekach dostarczył bibliotekarzom z Piaseczna wielu inspiracji.

NIETYPOWE ROZWIĄZANIA

Dzięki udziałowi w projekcie „Najlepszy kierunek na przyszłość – Biblioteka!” realizowanym w ramach programu „PO WER” bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Piasecznie miały okazję odwiedzić i podglądać pracę siedmiu bibliotek fińskich. Podczas job shadowingu naszą uwagę zwróciły nietypowe rozwiązania związane z promocją czytelnictwa i popularyzacją bibliotek.

1. Młodzież to nie dzieci!

W helsińskich bibliotekach przestrzeń dla młodszych dzieci i młodzieży to dwa różne światy. Rozdzielenie usług wynika ze świadomości, że nastolatki nie chcą być postrzegane jako dzieci. Dlatego większość...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do serwisu.

Od 60 zł za pół roku. Prenumerata
Baza 800 artykułów dla bibliotekarzy
Drukowane numery pocztą
Szkolenia i porady prawne
Archiwum wszystkich numerów

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

04/2022

...lub zamów numer Biblioteka Publiczna 04/2022