Zamów dostęp za 93 zł do końca roku szkolnego!

„Na tym polega praca pisarska – że sięgamy do swojej podświadomości”

– rozmowa z Joanną Rudniańską

Wywiad z Joanną Rudniańską, cenioną i nagradzaną autorką powieści dla dzieci i młodzieży, takich jak Kotka Brygidy, Bajka o wojnie czy XY.

Niektórzy zarzucają kreowanemu przez panią światu zbyt ciemne barw i brak nadziei. Zgadza się pani z tym twierdzeniem?

Nie potrafię odpowiedzieć na taką krytykę. Zresztą nie rozumiem, czemu to ma być zarzut. Piszę to, co widzę, opisuję świat doświadczony – nie wydaje mi się, żeby moje światy były specjalnie ponure. Jeśli ktoś potrzebuje pocieszenia, przytulenia, zapewnienia, że „wszystko będzie dobrze”, może sięgnąć po inne książki. Piszę na tematy trudne, zgadzam się, ale takie tematy mnie interesują. Również dla dzieci piszę o trudnych problemach i sprawach, które mogą wywoływać traumę, ale wydaje mi się, że robię...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do serwisu.

Od 60 zł za pół roku. Prenumerata
Baza 800 artykułów dla bibliotekarzy
Drukowane numery pocztą
Szkolenia i porady prawne
Archiwum wszystkich numerów

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

12/2022

...lub zamów numer Biblioteka Publiczna 12/2022